Wypowiedzi trenerów po meczu ROW Rybnik - Radomiak

• 17-09-2018 18:06
  • Admin

W 10. kolejce II ligi Radomiak zremisował na wyjeździe z ROW-em Rybnik 2:2. Zieloni prowadzili do 81. minuty 2:0, by ostatecznie zremisować. Oto, co po meczu powiedzieli trenerzy - Dariusz Banasik i Roland Buchała.

Dariusz Banasik: Wydaje się, że przez większą część meczu, a szczególnie na początku drugiej połowy mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Nie wiem, czy wszyscy już myśleli, że nam się tutaj nic nie stanie, że nic nam nie zagrozi i że ten wynik się nie zmieni, bo prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sytuacje, był wynik 2:0 i wszystko się dobrze układało. Nie ma przypadkowych bramek, ale zawodnik, który zdobył bramkę, w niesamowity sposób odwrócił losy meczu. Straciliśmy bramkę na 2:1 i to jest zawsze sytuacja taka, że przeciwnik wierzy, że może jeszcze się coś stać i poświęca wszystko, żeby tą bramkę wyrównującą zdobyć. I w tym momencie ja mam pretensje do zawodników, że mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje - jedną miał Leo, drugą zawodnik wprowadzony czyli Rolinc. Strzelamy to na 3:1 i zamykamy mecz, nie dając prawa gospodarzom, żeby się cieszyli. Końcówka meczu to tylko walka, wrzucanie piłek w pole karne i niestety, z tego wpadła bramka na 2:2 i zamiast trzech punktów, mamy tylko jeden punkt. Według mnie nie zasłużyliśmy na ten jeden punkt, tylko bardziej na trzy. Trzeba oddać gospodarzom, że ambitnie grali do końca i wierzyli, że mogą losy tego meczu odwrócić.

Dzisiaj zrobiliśmy wszystko, żeby ten mecz wygrać i wydawało się, że już dowieziemy te trzy punkty. Ciężko powiedzieć. Znowu byliśmy nieskuteczni, bo były sytuacje. Takie mecze się będą zdarzać. Ja nie chcę usprawiedliwiać zawodników, czy nawet siebie, bo to jest taka liga. Kluczowym momentem było stracenie bramki na 2:1. W tym momencie przeciwnik zawsze będzie ryzykował i walczył do ostatniej minuty, odkryje się, zostawi w obronie małą ilość zawodników, żeby stworzyć tą jedną sytuację. I to się potwierdziło. Czegoś nam brakuje. Piłkarsko wydaje się, że wyglądamy bardzo dobrze. Dzisiaj straciliśmy dwie bramki, a przez ostatnie osiem meczów straciliśmy trzy. To świadczy o tym, że mamy szczelną obronę, ale może za szybko uwierzyliśmy, że możemy te trzy punkty wywieźć i był to błąd.

Czy piłkarze protestowali przed jednym z treningów? Myślę, że nie, nie można tego nazwać protestem. Było po prostu późniejsze wyjście na trening, ponieważ były poruszane sprawy organizacyjne z zeszłego sezonu. Za bardzo w tym nawet nie uczestniczyłem, bo to była rozmowa bardziej z prezesami niż ze mną. To był poślizg, ale wyszliśmy na trening i zostało wszystko wyjaśnione. Nie nazwałbym tego protestem.

Roland Buchała: Po pierwsze piąty mecz z rzędu bez porażki, to bardzo cieszy. Po drugie poprawia się gra piłką. Dzisiaj był fajny mecz dla kibiców. Zespół Radomiaka próbował konstruować sporo sytuacji, grając po ziemi, my to samo. Dzisiaj było sporo sytuacji w pierwszej połowie, zarówno z naszej strony jak i drużyny przeciwnej. Fajny mecz dla oka, tylko my dostajemy bramkę, gdzie naprawdę byliśmy uczuleni przy pierwszej i przy drugiej sytuacji, że zawodnik z numerem 18 ma dobre uderzenie z dystansu, strzelił tak dwie bramki w tym sezonie i szczególnie go trzeba blokować. Trafia, szacun dla niego i tak jak trener powiedział, musieliśmy się otworzyć po drugiej bramce. Cieszę się, że bramkarz, na którego postawiłem w ostatniej kolejce, znowu obronił dwie stuprocentowe sytuacje. Dał nam nadzieje, tak naprawdę. Rostkowski strzela bramkę życia, gratulacje. Za to chwilę wcześniej Panu Bogu jedna, Panu Bogu druga, ale trzecia to już przepiękna bramka, cieszymy się z tego remisu. Życie nam trochę oddało Siedlce, bo dostaliśmy na 1:1 w 93 minucie, a dzisiaj my strzelamy. Najbardziej mnie też cieszy niezadowolenie zawodników w szatni. Była pazerność na zwycięstwo w tym meczu. Było to widać, że chcemy wygrać pełną pulę. Trafiliśmy na bardzo dobrze dysponowanego rywala. Z tego remisu musimy się cieszyć i będziemy się cieszyć. Spokojnie będziemy się przygotowywać do meczu z Częstochową.